PILDYKIME SIELĄ MEILE SAU
Centro vyr. socialinės darbuotojos Rasa Jenko ir Alma Gudelienė 2024-11-20 pravedė vidinius kūrybinius mokymus tema „Papildykime sielą meile sau. Magiškas kelias į save per spalvas ir formas“, kuriuose dalyvavo 16 Centro individualiosios priežiūros darbuotojų.
Kūrybinių mokymų metu buvo pristatytas Fraktalų piešimo metodas, kaip meninės saviraiškos, savianalizės ir saviterapijos būdas. Mokymo dalyvės išklausė informacinę medžiagą apie Fraktalo piešimą-kas tai yra ir kokią naudą tai duoda žmogui, taip pat sužinojo, kaip fraktale spalva per regėjimą patenka į žmogaus smegenis, kaip veikia centrinę nervų sistemą ir organizmas gauna terapinį poveikį.
Pasak fraktalų piešimo metodo pradininkės Lietuvoje, sertifikuotos šio metodo mokytojos Brigitos Paulauskienės, fraktalų piešimas – tai savęs pažinimo ir saviugdos būdas, paremtas spontanišku linijų kūrimu užmerktomis akimis ir spalvinimu. Tokiame piešinyje daug įdomios informacijos apie žmogų, kurią galima perskaityti. Fraktalo piešimas tinka maloniam bei prasmingam laisvalaikio leidimui, o taip pat kūrybingumo atsiskleidimui ir lavinimui. Anot jau paminėtos mokytojos, fraktalą nupiešti gali bet kurio amžiaus tarpsnio žmogus, galintis laikyti rankoje pieštuką.
Skubančiame pasaulyje vis daugiau žmonių pasirenka kūrybinį kelią į save, noriai lankosi įvairiose kūrybinėse dirbtuvėse, aktyvios meditacijos formą turinčiuose praktikose, kurios padeda ne tik atsipalaiduoti, skatinti kūrybiškumą ir taip pat padeda asmeniui gilintis į savo vidų, plėsti sąmonės galias, tiesia kelią į vidinį savęs pažinimą.
Fraktalo piešimas turi terapinį poveikį, leidžiantį pažvelgti į giliausias savo pasąmonės gelmes, leidžiantis ištraukti į dienos šviesą mūsų baimių ir negalavimų šešėlius tam, kad galėtume juos įveikti.
Šią fraktalų piešimo metodiką, praėjusio šimtmečio 90-ųjų metų pradžioje atrado rusų mokslininkė ir psichoterapeutė Tanzilija Polujachtova, taigi galima teigti, kad sistema gyvuoja ir džiugina savo efektingumu jau daugiau nei tris dešimtmečius. Iki šitų, lapkričio mėnesį įvykusių mokymų, daugeliui šis terminas ir metodas buvo negirdėtas.
Kiekvienas nupieštas fraktalo piešinys yra tam tikras testas, pagal kurį galima labai daug pasakyti apie žmogaus charakterį, galimybes, energijos lygį ar net slaptus talentus. „Magiškas fraktalų piešimas žmogui parodo būtent tai, ko žmogui reikia. Spalvų ir linijų pagalba galima atlikti savo vidinę korekciją”, - tvirtino Brigita Paulauskienė, savo paskaitose mokanti žmones ne tik piešti, bet ir skaityti savo piešinius. Derinant spalvas galima pasiekti priešybių harmoniją tiek piešinyje, tiek gyvenime. Kiekviena spalva turi savo reikšmę, tik reikia išmokti jas skaityti.“
Iš dalyvavusiųjų mokymuose darbuotojų atsiliepimų, - po fraktalų piešimo užsiėmimų, sužinota, kad geriau miegama, atsiranda gyvenimo džiaugsmo pojūtis. Fraktalų piešimas, kaip savotiška meditacija ir kelias į savo vidų, mokymų dalyviams buvo nauja informacija apie gyvenimo prasmės ir tikslo siekiantiems. Mokymus vedusios vyr. socialinės darbuotojos pristatė, kas yra fraktalas ir kokią naudą jis duoda žmogui.
Pravestų mokymų rezultatas yra tai, kad dalyvės sužinojo apie tai, kad fraktalų piešimas pasiūlo daugybę galimybių piešiančiam. Mokymų dalyvės turės galimybę perteikti žinias ir piešti su jų prižiūrimais senjorais. Tai suteiks galimybę vyresniems ar neįgaliems paslaugų gavėjams ne tik lavinti kognityvinius gebėjimus ir skatinti kūrybiškumą, bet taip pat padės mažinti stresą, gerinti motorinius įgūdžius bei galbūt pagerintų emocinę jų savijautą.
Pranešimą parengė: vyr. socialinės darbuotojos Alma Gudelienė ir Rasa Jenko
Tekstas atnaujintas2024-12-11 10:48:58