Praktinė -mokslinė konferencija
Klaipėdos miesto socialinės paramos centras kartu su partneriais Klaipėdos valstybine kolegija ir VšĮ Socialinių inovacijų studija 2024 m. lapkričio 14 d. organizavo jau tradicine tapusia 11-ąją praktinę – mokslinę konferenciją „Amžėjimas: tik madinga sąvoka ar besikeičiantis požiūris į žmogaus brandą?“. Šis renginys - puiki galimybė pasisemti žinių, pasidalyti patirtimi ir atrasti naujų įkvėpimų tolimesnei veiklai.
Konferencija vyko išskirtinėje Telšių Vyskupo Vincento Borisevičiaus kunigų seminarijos aplinkoje, kuri ne tik sustiprino renginio dvasią, bet ir suteikė ypatingą prasmę diskusijoms apie žmogaus brandą bei socialinio darbo svarbą.
Centro darbuotojai, direktoriaus pavaduotojas bendriesiems reikalams Andrius Simaitis ir užimtumo specialistė Salomėja Burneikaitė, ne tik dalyvavo, bet ir skaitė įkvepiančius pranešimus. Andrius Simaitis pristatė temą „Emocinio atsparumo ugdymas amžėjimo kontekste“, kurioje dalijosi įžvalgomis apie būtinybę stiprinti emocinį atsparumą darbuotojų bei paslaugų gavėjų tarpe. Ši tema sukėlė gyvas diskusijas ir paskatino ieškoti naujų būdų pagerinti kasdieninę emocinę sveikatą. Salomėja Burneikaitė pranešime „Palangės sodininkų“ kasdienybės prasmės“ atskleidė, kokią svarbą turi šiltas ryšys tarp darbuotojo ir paslaugų gavėjo, pabrėždama, kaip šis ryšys prisideda prie paslaugų gavėjų gerovės ir gyvenimo kokybės.
Gilų įspūdį paliko gydytojos geriatrės Jurgitos Knašienės pranešimas „Sveikas amžėjimas: misija įmanoma?“, kuris privertė pergalvoti savo bei paslaugų gavėjų gyvenimo būdą, ir psichologo-psichoterapeuto Timo Petraičio įžvalgos tema „Kaip mes priimame dalykus“, tapusios įkvėpimu tolimesniems asmeniniams bei profesiniams apmąstymams. Vienas iš pranešimų „Socialinių paslaugų vaidmuo amžėjant“, kurį skaitė Gargždų socialinių paslaugų centro direktorė Viktorija Lygnugarienė ir Nakvynės namų padalinio vadovė Danguolė Eringienė, pabrėžė socialinių darbuotojų darbo svarbą, akcentavo, kaip socialinės paslaugos padeda amžėjančiam žmogui prisitaikyti prie besikeičiančio gyvenimo, ir atskleidė žmogaus gebėjimą resocializuotis net sudėtingose situacijose. Šios įžvalgos dar kartą patvirtino, jog socialinių paslaugų teikimas yra neatsiejamas nuo humaniško ir pagarbaus požiūrio į žmogų.
Šis renginys ne tik praturtino teorinėmis žiniomis, bet ir suteikė praktinių idėjų, kurias Klaipėdos miesto socialinės paramos centro darbuotojai galės taikyti kasdienėje veikloje. Diskusijos apie sveiką amžėjimą, emocinio atsparumo ugdymą bei socialinių paslaugų reikšmę įkvėpė siekti naujų tikslų ir plėsti teikiamų paslaugų kokybę.
Grįžę iš konferencijos, centro darbuotojai dalijasi ne tik įgytomis žiniomis, bet ir pasiryžimu stiprinti savo bei kolegų emocinį atsparumą, tobulinti ryšį su paslaugų gavėjais bei užtikrinti, kad kiekvienas jų klientas jaustųsi vertinamas ir išgirstas. Telšių konferencija tapo reikšminga stotele kelyje į dar prasmingesnę ir efektyvesnę socialinę pagalbą Klaipėdos mieste.
Parengė BPPP vyr. socialinė darbuotoja Rusnė Hrabovskyi
Tekstas atnaujintas2024-11-15 21:16:07